WTF?
     
Розгортання 40-метрового державного прапору та тематичні виставки. Як в Броварах святкували 100-річчя Дня Соборності України (ВІДЕО)

День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді, на площі перед Київською Софією, відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібранні було проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки.

В цей день в Броварах пройшов ряд заходів, присвячених ювілейному Дню Соборності України.

Розпочались урочистості з церемонії покладання квітів до  пам’ятника Т.Г. Шевченку, в якій взяли участь міський голова Ігор Сапожко, секретар міської ради Петро Бабич, заступник міського голови Лариса Виноградова, керуючий справами Костянтин Кузнєцов, керівники виконавчих органів Броварської міської ради.

 З нагоди цього державного свята в Броварській міській бібліотеці презентована книжково – ілюстративна виставка «Соборна духом Україна», та проведено урок історії , який вчить робити висновки, адже її драматичний момент ми спостерігаємо на Сході України і сьогодні.

 

До Дня Соборності України відкрилася виставка дитячого малюнку в Міському культурному центрі "Прометей". Виставку представила Броварська міська дитяча школа мистецтв, на якій були представлені малюнки дітей 10-15 років, які висвітлюють бачення справжнього українського менталітету.

  

Саме цікаве розпочалось пообіді. Як вже анонсувалось раніше, близько 14:30 планувалось  розгортання сорокаметрового державного прапору України учнівською  молоддю міста біля МКЦ «Прометей», що по вул. Незалежності, 4.

Журналісти видання «At Brovary» з самого початку спостерігали, як збираються учні зі всіх шкіл біля «Прометею». Буквально декілька репетицій і «навколопрометеївський» майданчик був заповнений броварською молоддю.

 

І ось о 14:30 розпочалась офіційна частина святкового заходу. На жаль, нікого з керівництва міста ми так і не змогли знайти на цьому заході. 

Ведучі, старшокласники броварських шкіл, з імпровізованої сцени розповідали про історію цього державного свята.

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року. 

Сьогодні, після двох десятків років Незалежності, проблема соборності України є, на жаль, не менш актуальною. Культурні та ментальні відмінності між українцями Сходу й Заходу існували завжди, вони отримали назву "синдром Збруча", однак завжди наші співвітчизники прагли єдності. Акт возз’єднання УНР та ЗУНР – історичний факт, який показав безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному.

 

Дуже зворушливо виглядало читання патріотичних віршів та кольорові таблички, з якими виходили учні на сцену. Кожен вірш починався з літери, яку тримав кожний учасник "поезійного ланцюга". В результаті крок за кроком на сцені замайоріло слово "СОБОРНІСТЬ".

А поки на сцені лунали патріотичні пісні та вірші, учні броварських шкіл готувалися до розгортання величезного прапору.

 

Крім пісень та поезії біля МКЦ «Прометей» були ще й танці. Молоді дівчата з хустками змогли в танці показати всю "жовто-блакитність" сьогоднішнього святкового дня.

 

А тим часом все було готове до головного дійства, заради якого зібралися не тільки учні шкіл, але й інші мешканці міста, яких також зібралося чимало.

Близько 15:00 метр за метром і весь майданчик біля "Прометею" став повністю жовто-блакитним. Виглядало це дуже захоплюючо та потужно. Сорокаметровий прапор нашої країни тримали більше сотні представників броварської молоді.

 

Пролунав гімн України. «Ще не вмерла України і слава, і воля, Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля...» Саме під ці слова величезний стяг біля «Прометею» неначе ожив та сотні хвиль на жовто-блакитному полотні немов заспокоювали всіх присутніх - «...Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці. Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці!».