WTF?
     
Перевибори в Броварах 17 січня: хто зустрінеться у другому турі?

 

За результатами перших виборів у другий тур виходили чинний мер Броварів Ігор Сапожко від партії «Команда Ігоря Сапожка – Єдність» (44,07%) та Дмитро Ратніков від партії «Слуга Народу» (13,37%).

Після скандалу з пронумерованими бюлетенями Ігор Сапожко намагався звинуватити в причетності до цього свого головного опонента – Дмитра Ратнікова, через те, що бюлетені були надруковані у ТОВ «Новий Друк», яке належить родині кандидата. Проте такі звинувачення виглядали доволі безглуздо, адже друкарня друкує бюлетені, які їй передає ТВК і самочинно змінювати щось чи додавати номери не може, тим паче, що друк бюлетенів відбувається у присутності правоохоронних органів.

ТВК, своєю чергою, заявила, що індивідуальний номер на корінцях бюлетенів жодним чином не порушує таємниці голосування, а є одним із варіантів захисту бюлетенів від підробки.

Очевидно, що Ігор Сапожко звинуватив Дмитра Ратнікова не просто так, адже він є не лише його головним опонентом на виборах, між ними вже давно є певне протистояння.

Як з'явилося протистояння Сапожко-Ратніков

Дмитро Ратніков – народився та виріс в Броварах, рано почав свою політичну кар’єру і вже у 2002 році був вперше обраний депутатом Броварської міської ради. А у 2006 вперше балотувався на посаду міського голови та переміг, але не зміг відстояти свою перемогу, через те, що був самовисуванцем. 

Ігор Сапожко не броварчанин,  до 2006 року працював водієм, а потім через протеже народного депутата Сергія Осики став депутатом міськради від партії «Батьківщини». З впливовими людьми у Броварах Сапожко познайомився не випадково, а через чоловіка його сестри Олега Колеснікова.

Згодом Ігоря Сапожка почали пов'язувати із броварським забудовником Ігорем Троценко. Саме завдяки йому, після висловлення недовіри тодішньому меру Броварів Віктору Антоненку Сапожко у 2008 році став в.о. мера. Відтоді Сапожко обирався вже двічі, у 2010 та у 2015 роках та його ім'я пов'язували не з одним відомим забудовником, серед останніх -  Віктор Поліщук.

Саме з ним зв’язана скандальна передача Броварською міськрадою державного підприємства  “Радіопередавальний центр”, на території якого мала бути побудована фабрика німецького фармацевтичного гіганта –“Bayer AG”. Але натомість виросли Лісовий та Зелений квартали. Це сталося незадовго до Революції Гідності

Розподіл броварських земель став причиною не одного судового позову, довгий час цю проблему намагався вирішити місцевий депутат Павло Різаненко, але марно. Поліщук швидко знаходив спільну мову з прокурорами та справи не розслідувалися.

До речі, у 2010 році Ігор Сапожко балотувався від партії «Партія Регіонів» та підтримував Віктора Януковича під час подій на Майдані у листопаді 2014 року. Броварчани були обурені та висловили меру недовіру, але він не пішов з посади, а терміново вийшов з «Партії Регіонів» та у 2015 році балотувався вже від ПП «Батьківщина».

Вибори 2020

На місцевих виборах 2020 єдиним реальним конкурентом Ігоря Сапожка став Дмитро Ратніков.  Саме він добряче розхитав під Сапожком мерське крісло і мав усі шанси перемогти його у другому турі, за умови об'єднання навколо нього усіх опозиційних кандидатів. Проте, номери на бюлетенях та визнання місцевих виборів у Броварах недійсними, відкинули усіх на початок протистояння.

Наразі кандидати на перевибори 17 січня зареєстровані, передвиборчі компанії розпочато, але зовсім в іншому форматі, ніж це було восени.

Дещо змінилися прізвища кандидатів, замість Валерія Іваненка, який нещодавно помер внаслідок ускладнень від коронавірусу, на мерську посаду балотуватиметься його син – Олег Іваненко. Але попри деяку перетасовування кандидатів та політичних кольорів, основний розклад на перевиборах 17 січня залишається незмінним: основне протистояння буде точитися між Дмитром Ратніковим та Ігорем Сапожко.

Ця передвиборча компанія цих кандидатів значно відрізнялася. Дмитро Ратніков почав активну роботу у соціальних мережах, у своєму відеоблозі на Facebook  підіймає важливі для міста питання та надає варіанти їх вирішення. Натомість Ігор Сапожко спочатку заявив про те, що його пограбували та побили зловмисники та на деякий час зник, а потім з'явився в компанії мера столиці Віталія Кличка та партії Удар. Бордами та рекламою про підтримку Кличка на місцевих виборах завішані усі Бровари.

В цілому, політична компанія-2021 була доволі млявою, можливо це пов’язано з тим, що заздалегідь вже відомі ті, хто зустрінеться у другому турі виборів, тому в інших кандидатів просто немає мотивації. Втім, до виборів залишається менше ніж тиждень, тому все скоро стане відомо, головне, щоб цього разу броварчани активніше йшли на виборчі дільниці аби віддати свій голос.